Her Gün Bir Sayfa NUTUK - Mustafa Kemal Atatürk

Stokta Var: 265
Array
Taban fiyat100,00 TL
İndirimli satış fiyatı
Satış fiyatı 57,00 TL
İndirim43%İndirim

YAZAR

Gökhan Göksu
Üretici:

YazdırE-posta

Her gün bir sayfa Nutuk…

Ortaokulda Türkçe Öğretmeni’ydim Gökhan'ın. Gökhan, şimdi öğretmen. Nutuk’un özünü bozmadan, öğrencilerin her gün bir sayfa okuyup Atatürk’ü anlamalarına ve bu toprakların nasıl vatan olduğunu kavramalarına katkı sunmuş.

Nutuk ders kitabı olmalı…

Mustafa Kemal’in 1927 yılında yazdığı Nutuk, her gencin okuyup irdelemesi gereken bir eser. Nutuk, ders kitabı olmalıydı. Hem kullanılan dil hem de ayrıntılı anlatımın günümüz gençliğine ağır geldiğini düşünmüş Gökhan. Çok da güzel bir çalışma yapmış. Ortaokul ve lise öğrencileri için Mustafa Kemal’i okumak, anlamak ve özümsemek artık çok daha kolay.

Fatma Ceylan Çatal

Emekli Türkçe Öğretmeni

Büyük Nutuk Büyük Nutuk'ta Atatürk; 19 Mayıs 1919 ile 20 Ekim 1927 tarihleri arasında gerçekleşen ve tarihimizde çok önemli yeri olan olayları yüzlerce belgeye dayandırarak edebi bir dille ve tarih felsefesi diyebileceğimiz bir görüşle anlatır.

Büyük Nutuk, tarihte az rastlanan bir biçimde, bir devlet adamının milletine demokratik anlamda ve belgelere dayanarak yaptıklarını anlatma örneğidir. Nutuk, yalnızca bizlere değil, tüm dünya milletlerine de ışık tutan bir eserdir. Anlayarak okumak isteyen herkese…

Sevgili öğrencim Gökhan GÖKSU'nun hazırlamış olduğu bu kitap, Atatürk’ün Büyük Nutkunu 8. Sınıf öğrencilerine daha anlaşılır bir şekilde sunmaktadır. Her gün bir sayfa, her gün bir konu olarak düzenlenmiş bu eser, kanımca hem 8. Sınıf İnkılap Tarihi derslerinin hem de Atamızın Büyük Nutkunu anlayarak okumak isteyen herkesin başucu kitabı olacaktır. Bu güzel ve yararlı çalışmasından dolayı kendisini gururla kutluyorum. Gülhan KORKMAZ Emekli Öğretmen

Kitap Adı: Her Güne Bir Sayfa NUTUK | Mustafa Kemal Atatürk

Yazar Adı: Gökhan Göksu

Yayınevi: 40 Kitap

İlk Baskı: 2022

Baskı: 1. Baskı

ISBN: Ön Sipariş!

Kağıt: 60 gr. Enso Creamy

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.
© 2024 40 Kitap Yayınları. Tüm Hakları Saklıdır.
OK