Image

Yazarlar İçin E-Kitap Yayımlatma Süreci:

Eserinizi Bize Gönderin; Şiir, roman, deneme, inceleme, öykü, masal, çocuk kitapları vb. Kültür yayınlarını kapsayan ücretli bir hizmettir. 

Eserinizi, sadece word.doc formatında üst-alt bilgi (sayfa numarası vb.) eklemeler yapmadan yalın haliyle e40kitap@gmail.com adresimize iletmeniz gerekmektedir. Eseriniz tarafımıza geldikten sonra temel incelemeye alınır. Eser türü fark etmeksizin içerikte insanlık suçu kapsamına girebilecek herhangi bir görüşün ya da eylemin (Irkçılık, nefret suçu, ötekileştirme, taciz, tecavüz, cinayet vb.) savunulmaması gerekir, eğer eserinizin içeriğinde insanlık suçu kapsamında herhangi bir şeyin savunulduğu tespit edilirse eseriniz 40 Kitap Yayınevi tarafından reddedilir.
Not: Lütfen dosya gönderimi yaparken tam Ad-Soyad ve iletişim numarası bilgilerinizi de aynı e-postada göndermeyi unutmayın.

Yazar-Eser Sözleşmesi; 40 KİTAP Yayınevi olarak, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı resmi sözleşmemizi, kaşe-imza (ıslak) yaparak e-posta yoluyla yazarımıza göndeririz. Yazar, bu sözleşmeyi isterse YAZARLAR İÇİN E-KİTAP SÖZLEŞMESİ linkine tıklayarak indirebilir. Yazar, sözleşmede gerekli yerleri doldurarak ve imzalayarak e40kitap@gmail.com e-posta adresimize gönderir ve böyleyece yayın süreci başlamış olur.

Not: Yazar-Eser sözleşmeleri her yazar için ayrıca hazırlanır. Sözleşmede bulunması gereken bilgilerinizi e40kitap@gmail.com adresimize göndermeyi unutmayın.
Sözleşmede bulunması gereken bilgiler:

1) Tam Ad-Soyad
2) T.C: Kimlik No
3) Doğum Yılı (Sadece Yıl)
4) Telefon Numarası
5) Açık Adres

40 Kitap Yayınevi Tarafından Verilecek Hizmetler

ISBN Başvurusu: 40 KİTAP Yayınevi, eserinizin resmi olarak e-kitap formatında yayımlanıp dağıtılabilmesi için alınması gereken ISBN (Uluslararası Standart Kitap Numarası) sizin yerinize temin eder.

Editörlük; 40 KİTAP Yayınevi olarak yayımlayacağımız eserlerin hatasız olmasına özen gösteririz. Bu nedenle eseriniz temel editasyondan geçmek ve hangi dilde olursa olsun yazım-imla kurallarına göre redakte edilmek zorundadır. Eseriniz için bir editör tahsis edilir. Alanında uzman olan editörümüz eserinizi detaylıca inceler ve varsa gerekli yazım-imla düzeltmelerini yaparak eser üzerine bir rapor çıkarır. Yayınevi olarak bu raporu, düzenlenen eseriniz ile birlikte size e-posta yoluyla iletiriz. Düzenlenen esere e-posta yoluyla onay vermenizin ardından mizanpaj aşamasına geçeriz. Editörlük ücreti sayfa başına 3,00 TL’dir.

İç Tasarım (Mizanpaj): 40 KİTAP Yayınevi, editasyondan geçen eserinizin iç tasarımını yani mizanpajını yapar ve yayıma hazırlar. Eğer eseriniz, test kitabı vb. Bir türdeyse yani özel bir dizgi çalışması gerektiriyorsa ayrıca ücretlendirilir ancak düz metin, şiir vb. İçeriklerin dizgi-mizanpaj çalışmasından sayfa başına 3,5 TL ücret alınır. Hazırlanan dosya, .pdf formatında e-posta yoluyla siz yazarımıza iletilir ve dosyayı inceleyip iç baskı onayı vermenizin ardından kapak tasarımına geçeriz.

Kapak Tasarımı: 40 KİTAP Yayınevi, e-kitap formatında yayımlayacağı eserler için dışarıdan kitap kapağı tasarımı kabul etmemektedir. Eğer ücreti karşılığında kitap kapağı tasarımı yaptırtmak istemiyorsanız, eseriniz için retro bir yöntem ile spot grubu zemin rengi (Tek renk zemin) üzerine kurumsal fontlarımız ile yazılan “Eser Adı” ve “Yazar Adı” şeklinde tasarım yapar. Özel kapak tasarım ücreti 1.000,00 TL’dir.

Yayım Onayı ve Dağıtım: Eseriniz yayıma hazırlandıktan sonra mizanpaj ve kapak tasarımı dosyalarınız .pdf formatında tarafınıza e-posta ile gönderilir ve tarafınızdan yayım-dağıtım onayı yine e-posta ile alınır. 40 Kitap Yayınevi e-kitap formatında yayımladığı eserlerin dağıtımını 3 ayrı platform aracılığıyla tüm dünya da yapar. Bunlar; Google Books, Apple Books, DR Music & Book Store platformlarıdır. Bu platformların e-kitaplar için avantajları ve sunduğu olanakları öğrenmek için E-Kitap Hizmetimiz sayfamıza gidebilirsiniz.

Not: Eseriniz dağıtım platformlarında EPUB 3 formatında yayımlanır. Bu format e-kitaplar için üretilmiş okuyucu deneyimi için özelleştirilebilir özelliğine sahip en güncel e-kitap formatıdır.

Ücretlendirmeler: 
1) Editörlük: Sayfa Başı 3,00 TL
2) Dizgi-Mizanpaj: Sayfa Başı 3,00 TL
3) Kapak Tasarımı: 1.000,00 TL

Ödeme: Yazar-eser sözleşmesinde belirtilen 40 Kitap Yayınevi banka hesabına yapılır.

Bize Ulaşın

+90 (542) 188 62 79
+90 (554) 147 62 79
Sağlık Mah. Ataç - 1. Sk. No: 1/8
Çankaya / ANKARA
© 2024 40 Kitap Yayınları. Tüm Hakları Saklıdır.
OK